Boyun Düzleşmesi
Üzüntülerini İçine Atanlar Boyun Fıtığı Riski Taşıyor

Üzüntülerini İçine Atanlar Boyun Fıtığı Riski Taşıyor

Stresli bir yaşantı sürüyorsanız ve stresinizi sürekli içinize atıyorsanız Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aybars Akkor tarafından yapılan uyarılara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.
0.0 (0 oy)

Boyun fıtığı rahatsızlıklarının en büyük sebeplerinden birisi olarak stresin ve üzüntülü hallerin içe atılmasıdır. Uzmanlar tarafından da kabul edilen bu durum hakkında Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aybars Akkor açıklamalar yaptı. Kendilerine başvuran hastaların büyük bir çoğunluğunun stres ile başa çıkmak zorunda kaldığını belirten Akkor, yaşanan boyun ağrılarının dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Özellikle tatile çıkıldığı zaman yaşanan ağrıların hafife alınmaması gerektiğini söyleyen Akkor, “Tatile çıktığınız zaman ağrılarınızın geçtiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak döndüğünüz zaman ağrılarınız tekrar yaşanıyor ise boyun fıtığı riskini değerlendirmeniz gereklidir.” dedi.

Kalp Krizi ve Beyin Kanamasını da Tetikleyebilir!

İnsanların üzüntülerini ve streslerini içlerine atmalarının son derece tehlikeli olduğunu söyleyen Akkor, pek çok hastalığın stres kaynaklı olarak meydana gelebileceğini söyledi. Sürekli olarak içe atılan stresin zaman içerisinde genel sağlığınızı bozabileceği ve ani patlamaların meydana gelebileceği de Akkor tarafından belirtiliyor.

Stresin boyun fıtığını tetiklememesi için pozitif bir yaşantı sürmeniz gerektiğini söyleyen Akkor, aşırı stresli bir yaşantının ilerleyen dönemlerde kalp krizi ve beyin kanaması gibi çok daha tehlikeli hastalıklara sebep olabileceğini de söyledi.