Boyun Düzleşmesi
Teknoloji Boynumuzu Eğiyor!

Teknoloji Boynumuzu Eğiyor!

Teknoloji ile geçirdiğimiz vakit sürekli olarak boynumuzun öne eğilmesine ve duruş bozukluğu gibi problemlere yol açıyor.
0.0 (0 oy)

Doğru oturuş pozisyonu konusunda son derece ciddi uyarılarda bulunan uzman doktorlar cep telefonu ve bilgisayar gibi cihazların sebep olduğu boyun düzleşmesi şikayetlerinin son yıllarda giderek arttığını söylüyorlar. Konu ile ilgili araştırma ve değerlendirme yapan Denizli Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Özgür Doğan, “Teknoloji boynumuzu artık öne doğru eğmeye başlıyor.” şeklinde espirili bir açıklama yaptı.

Boyundaki “C” Şekli “I Haline Doğru Dönüşüyor

Boyun bölgesinde en fazla ortaya çıkan problemlerden birisinin boyun düzleşmesi sorunu olduğunu belirten Denizli Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Özgür Doğan, teknolojinin bu hızda ilerlemesinin aslında insanlar için zarara da yol açtığını söyledi.

Boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı rahatsızlıklarının giderek arttığını söyleyen Doğan, “Boyunda ortaya çıkan kas spazmları ile birlikte “C” şekli giderek “I” şekline doğru dönüşüyor. Bu durum omurga hastalıklarının başlamasına sebep oluyor.” açıklamasını yaptı.

Masa başında çalışanların da tehlikede olduğunu söyleyen Doğan, masa başı iş yapanların mutlaka gün içerisinde egzersiz yapması gerektiğini belirtti. Gençlerin ise özellikle bilgisayar oyunları ile vakit geçirirken arada bir mola vermeleri gerektiğini söyleyen Doğan, ebeveynlerin bu konuda dikkatli olması gerektiğini söyledi.