Boyun Düzleşmesi
Pilatesin Faydaları Nelerdir?

Pilatesin Faydaları Nelerdir?

Ortopedik, kronik ağrılar, nörolojik sorunlar, boyun düzleşmesi ve duruş bozukluğu gibi problemleriniz ile pilates sayesinde başa çıkabilirsiniz.
0.0 (0 oy)

Klinik Pilates Eğitmeni olan Ayça Kaşıkçı, Pilates egzersizlerinin ülkemizde aslında 10  yılı aşkın sürelik bir geçmişi olduğunu söyledi. Ortopedik, geriatri, kronik ağrılar, nörolojik rehabilitasyon ve duruş bozuklukları için yararlanabileceğimiz en iyi aktivitenin pilates olduğunu söyleyen Kaşıkçı, boyun düzleşmesi sorunları yaşayanların da pilates yapabileceğini söyledi.

Vücudun dengesi, hizası ve genel duruşu hayatın her anında bizler için büyük bir önem taşıdığı için pilates yaparak duruş bozukluğumuzu yenebileceğimizi söyleyen Kaşıkçı, pilates sayesinde temel kaslardan olan karın kasının da güçlendiğini belirtti.

Kemikler de Güçleniyor

Kürek kemiği, omuzlar, leğen kemiği ve omuriliği de dengede tutmaya yarayan pilates, boyun kaslarının gerektiğinden daha fazla çalışmamasına etki ediyor.

Profesyonel ya da amatör yüzücü ve koşucular için de pilatesin öneminden bahseden Kaşıkçı, sağlıklı bir duruşun güçlü ve kuvvetli bir iskelet sistemine dayandığını söylüyor. Pilates sayesinde gövde, sırt, omuz ve leğen kemiği kaslarının desteklendiğini belirten Kaşıkçı, boyun düzleşmesi sıkıntısı yaşayanlara da tedavi destekleyici olarak pilates önerdiklerini belirtti.