Boyun Düzleşmesi
Pilates Artık Yeni Bir Tedavi Yöntemi

Pilates Artık Yeni Bir Tedavi Yöntemi

Liderlik Okulu Eğitim Direktörü Eylem Ergenç, pilatesin artık tedavi amaçlı olarak da yapıldığını anlattı.
0.0 (0 oy)

Liderlik Okulu Eğitim Direktörü Eylem Ergenç, son yıllarda büyük bir ilgi görmeye başlayan pilates egzersizlerinin artık fizyoterapistler tarafından tedavi destekleyici bir yöntem olarak da kullanıldığını belirtti. Oturarak çalışanlar için ideal bir tedavi olduğunu söyleyen Ergenç, “Günümüzde spor yalnızca zayıflamak için yapılan bir egzersiz gibi gözüküyor. Ancak spor sağlıklı bir bedene sahip olabilmek ve pozitif bir zihne sahip olabilmek için de yapılabiliyor.” dedi.

Oturarak Çalışanlar için İdeal Bir Tedavi

Pilates egzersizleri doğru bir şekilde uygulandığı zaman kasların daha güçlü olmasını sağlıyor. Ergenç bu konu hakkında, “Oturarak çalıştığınız masa başı bir işe sahipseniz pilates sizin için harika bir tedavi yöntemi olabilir. Boyun düzleşmesi, bel fıtığı ve daha pek çok farklı hastalığın tedavisinde pilatesten yararlanabilirsiniz.” açıklamasını yaptı.

Eklem ağrılarına da iyi geldiği söylenen pilates, eklem ağrılarınızdan kurtulabilmeniz için size dengeleyici bir destek sağlıyor. Hayatınızı daha yüksek standartlarda yaşayabilmek ve zihinsel olarak pozitif hissetmek için pilatesten sizler de yararlanmaya başlayabilirsiniz.