Boyun Düzleşmesi
Ozon Tedavisi ve Boyun Fıtığı

Ozon Tedavisi ve Boyun Fıtığı

Boyun fıtığının en güncel tedavi yöntemleri arasında ozon tedavisi de bulunuyor.
5.0 (1 oy)

Boyun fıtığının alternatif tedavi yöntemlerinden birisi de ozon tedavisidir. Bel ve boyun fıtığı gibi rahatsızlıkların tedavisinde ozonun kullanımı son derece yoğun bir şekilde uygulanmaktadır. Boyun fıtığı hastaların günlük yaşamdaki faaliyetlerini yerine getirmesinde ve pek çok sosyal aktiviyeyi sağlayamamasında büyük rol oynayan kalıtsal fakat tedavisi mümkün olan bir hastalıktır.

Ozon'un Tedavideki Rolü

Fıtık tedavisinde ilaç, alternatif tıp, ameliyat gibi yöntemler uygulanabilir. Fakat hastaya uygulanan ilaç tedavisi ya da fizik tedavisi olumlu yanıt vermediğinde , ozon enjeksiyonu fıtık olan bölgeye uygulanabilir.

Ozon enjeksiyonu fıtık olan bölgeye enjekte edilirken steril  bir ortam hazırlanması gerekmektedir. Görüntüleme cihazları eşliğinde uygulama gerçekleştirilir. Ozon tedavisi uygulanan hastalara asla narkoz verilmez. Yalnızca lokal anestezi yapılır. Fıtığın bulunduğu disk içerisine girilerek ozon enjekte edilir. Bu işlem tıpkı lazer tedavisine olduğu gibi ortalama olarak 10 ile 15 dakika kadar sürer.

Hasta bu işlem tamamlandıktan sonra düz bir yatakta 2 saat süre ile sırt üstü yatar, dinlenir ve sonrasında hastaneden taburcu edilir. Hasta,  operasyon esnasında ya da operasyondan sonra herhangi bir ağrı, acı hissetmez. Tıpkı lazer tedavisinde olduğu gibi ozon, fıtık bölgesini eriterek fıtığı tamamen ortadan kaldırır ve hastanın normal günlük yaşantısına dönmesini sağlar. Diğer tüm alternatif fıtık tedavilerinde olduğu gibi bu tedavi de kesinlikle doktor onayı ile yapılmalıdır.