Boyun Düzleşmesi
Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Bahadır, ozon tedavisinin hangi hastalar için uygun olduğunu ve nasıl uygulandığını açıkladı.
0.0 (0 oy)

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Bahadır, ozon tedavisinin günümüzde en fazla tercih edilen tedavi yöntemi olduğunu belirtti. Hangi hastalar için uygun olduğunu ve uygulamanın nasıl olduğunu da açıklayan Bahadır, “Ozon tedavisinde boynun iki ayrı yanında yer alan kaslara fıtığın yer aldığı disk seviyesinden bir iğne uygulanır. Bu işlem yapılırken özel bir anestezi işlemine gerek yoktur.” dedi.

Uygulamanın haftada en az 1 kere ve gün aşırı olmak üzere 5 ile 10 seans arasında uygulanması gerekiyor. Ağır ve ileri seviyedeki hastalarda ise uygulama sayısı daha da fazla olabiliyor. Boyun bölgesine uygulanan ozon uygulaması bel bölgesine göre uygulanan ozon uygulamasına göre bazı durumlarda daha büyük bir dikkat gerektirebiliyor.

Ozon Tedavisi Kimler için Uygundur?

Ozon uygulaması ile tedavi olmak isteyen tüm boyun fıtığı hastaları bu tedavi yönteminden yararlanabilirler. Henüz kronik hale gelmemiş olan ve üzerinden aşırı zaman geçmemiş olan hastalar da ozon tedavisinden faydalanabilirler.

Ağrılarınız omuz ve kol bölgesine vurduysa ve uyuşma gibi sıkıntılar yaşıyorsanız ozon tedavisi ile etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.