Boyun Düzleşmesi
Omurga Sorunları Depresyona Sebep Oluyor

Omurga Sorunları Depresyona Sebep Oluyor

Omurga ve boyun bölgesinde yaşanan sıkıntılar, anksiyete bozukluğu, panik atak ve depresyona yol açabiliyor.
0.0 (0 oy)

Vücuttaki biyo-mekanik ve biyo-kimyasal bozuklukların bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkilemesi bünyedeki stresin de artmasına yol açıyor. Stres yükü arttığı takdirde ise vücudun sinir sistemi etkileniyor ve kişilerde psikolojik sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Uzm. Dr. Kamil Teker, depresyon, panik atak, anksiyete bozukluğu gibi farklı psikolojik rahatsızlıkların omurga kaynaklı olabileceğini belirtti. Uzm. Dr. Kamil Teker, “Depresyon ile gelen çöküntü hali ilerleyen süreçlerde majör depresif bozukluğa yol açabilir. Majör depresyon ya da bilinen diğer adı ile klinik depresyon, insanların sosyal aktivitelerini yapamayacak hale getirebilir.” dedi.

Uzman Muayenesi Şart

Sürekli olarak üzgün olma durumu ve moral bozukluğu zaman içerisinde depresyonun kalıcılık etkisini arttırabiliyor. Bu sebeple Uzm. Dr. Kamil Teker, “Kendinizi sürekli olarak yorgun, üzgün ve enerjisiz hissediyorsanız depresyon tehlikesi ile karşı karşıya olabilirsiniz. Depresyonun temel sebepleri dışında boyun ve omurga kaynaklı sorunlar da sizlerin bünyenizde mevcut olabilir.” açıklamasını yaptı.

Depresyon ile başa çıkmak isteyenlerin muayene olması gerektiğini de vurgulayan Uzm. Dr. Kamil Teker, “Depresyon rahatsızlığınız ilerlemeden önce mutlaka uzman doktora gözükmeli ve omurga kaynaklı rahatsızlıklar yaşamadığınızdan emin olmalısınız.” dedi.