Boyun Düzleşmesi
Omurga Hastalıkları Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Omurga Hastalıkları Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Omurga bölgesinde meydana gelen rahatsızlıklar boyun fıtığına yol açabiliyor.
4.5 (2 oy)

Omurga rahatsızlıklarının tedavisinin zamanında hızlı ve doğru bir şekilde yapılması yaşam kalitesinin düşmemesi için önemlidir. Anestezi Uzmanı Dr. Önder Taylan Çiftçi, bu tür rahatsızlıklar yaşayan kişilerin zaman içerisinde ağrı kesicilere bağımlı hale geldiklerini ve bedensel açıdan zayıf oldukları için sosyal yaşantılarının olumsuz etkilendiğini belirtti. Bu durum ise kişilerin depresyona girmelerine ve hayat standartlarının düşmelerine yol açabiliyor.

Omurgayı tamamen saran bağ dokuları zaman içerisinde aşırı kilo alma, yanlış hareketler ve duruş bozuklukları ile yıpranabiliyor. Yıpranan bağ dokuları zaman içerisinde kişilerin tüm hayatını derinden olumsuz bir şekilde etkileyebiliyor.

Yenileyici Enjeksiyon Tedavisi İşe Yarıyor mu?

Bu tür sebeplerin boyun fıtığını tetiklediğini söyleyen Dr. Önder Taylan Çiftçi, omurga hastalıkları ile ilgili şu açıklamaları yapıyor, “Omurga hastalıkları skolyoz, kifoz, omurga düzleşmesi, boyun fıtığı ve bel fıtığı gibi hastalıkları kapsıyor. Omurga hastalıklarının tamamında ilk olarak ağrılı belirtiler ortaya çıkıyor. Bu tür durumlarda ağrıları azaltacak olan yöntemlerin uygulanması ve hastaların rahatlatılması gerekiyor.

Yenileyici enjeksiyon tedavisi ile birlikte de omurga postür bozuklukları ve ağrılar tedavi edilebiliyor. Böylelikle ilaç ve cerrahi müdahaleye gerek kalmadan çözümler pratik bir şekilde üretilmiş oluyor. Skolyoz ve kifoz erken yaşlarda ameliyat ile tedavi edilemediği için yenileyici enjeksiyon tedavileri yaygın olarak kullanılabiliyor. Hastalıklardan kurtulabilmek için ayrıca gerekli egzersizlerin de yapılması gerekiyor.