Boyun Düzleşmesi
Klima Boyun Fıtığı Yapar mı?

Klima Boyun Fıtığı Yapar mı?

Klima kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.
0.0 (0 oy)

Yaz aylarında ve kış aylarında kullanılan klimalar aslında insan sağlığı açısından pek çok farklı olumsuz etkiye sahiptir. Dükkanlarda, ofislerde ve evlerde kullanılan klimaları dikkatli bir şekilde çalıştırmazsanız sonucu boyun fıtığına gidecek olan ciddi rahatsızlıklara yakalanabilirsiniz. Kaslarınız aşırı soğuk ve esintili bir hava ile karşı karşıya kaldığı zaman kendisini koruma altına alabilmek için spazm kasılmaları yaşarlar.

Spazm yaşandığı zaman boyun ve sırt bölgesinde ufak tefek tutulmalar ortaya çıkabilir. Bu tutulmalar erken teşhis edilip tedavi edilmezse ilerleyen dönemlerde kronikleşmiş sırt ve boyun ağrıları çekmeye başlayabilirsiniz. Fıtık ve benzeri problemlerde hemen bu ağrıların kronikleşmesi ile birlikte ortaya çıkan hastalıklardır.

Klima Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klimalı bir mekanda bulunmak durumundaysanız kendinizi klimanın estiği bölgeden uzak tutmalısınız. Klimanın üzerinde yer alan aparatları da ters yöne doğru veya tavana doğru çevirerekte rüzgarı kesebilirsiniz. Aşırı sıcak bir ortamdan ani bir şekilde soğuk ortama geçmekte zararlıdır. Bu sebeple klimanızı soğuk yerine oda sıcaklığı olan 22 ile 26 derece arasında çalıştırmalısınız.

Arabaların içerisinde klima kullanıyorsanız aşırı soğuk ve buz gibi bir ortam yaratmak yerine arabanıza binmeden önce klimayı çalıştırıp biraz beklemeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca uzun süre klima çalıştırmak istiyorsanız en düşük sıcaklık ve en düşük soğukluk ayarında kullanmalısınız. Klimanın yakınlarında oturmaktan ise her zaman uzak durmalısınız.