Boyun Düzleşmesi
Kişiliğiniz ve Mizacınız Sizi Fıtık Edebilir

Kişiliğiniz ve Mizacınız Sizi Fıtık Edebilir

Uzmanlar, insanların karakterleri ve mizaçları ile fıtık hastalıklarının arasında büyük bir bağ olduğunu söylüyorlar.
0.0 (0 oy)

Boyun ve bel fıtığı yaşayan hastalar üzerinde yapılan bir araştırmada hastaların büyük bir çoğunluğunun aşırı titiz ve mükemmeliyetçi olduğu ortaya çıkmış durumda. Esnek bir karaktere sahip olmayan ve affetmekte zorlanan karaktere sahip olan kişilerin fizik tedavi sırasında psikososyal destek alması gerektiği de uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

Destek alınmadığı takdirde tedavinin etkili olmayabileceği ve hastalığın ilerleyebileceğini söyleyen uzmanlar, son yıllarda karakterin ve mizacın çeşitli hastalıklara sebep olduğunu belirtiyorlar.

Psikolojik Rahatlama Sağlanması Gerekiyor

Fizik Tedavi ve Manipülasyon Uzmanı Dr. Ali Şahabettinoğlu, “Bel ve boyun fıtığı hastalıklarında genellikle titiz, hassas ve stresli kişilikler ile karşılaşıyoruz. Öfkelendiği zaman öfkesini kontrol edemeyen ya da sürekli içine atan kişilerin diğer kişilere göre fıtık hastalığına yakalanma riski daha yüksek.” dedi.

Gün içerisinde çoğu şeyi aynı anda düşünen ve karar almakta zorlanan kişilerin zamanla stres durumunun yükselmesinin büyük bir sıkıntı olduğunu söyleyen Şahabettinoğlu, “Hastalara tedavi uygulamadan önce karakter analizlerinin yapılması ve öncelikli olarak bu tür sorunların ortadan giderilmesi gerekiyor. Psikolojik rahatlama elde edilmeden yapılan tedavilerden sonuç alabilmek bazı hastalarda imkansız bile olabiliyor.” açıklamasını yaptı.