Boyun Düzleşmesi
İnatçı Ağrılarınızdan Manyetik Alan Tedavisi ile Kurtulabilirsiniz

İnatçı Ağrılarınızdan Manyetik Alan Tedavisi ile Kurtulabilirsiniz

Türkiye’de giderek yaygınlaşan manyetik alan tedavisi hakkında Memorial Wellness Manuel Tıp Bölümü’nden Metin Mutlu açıklamalar yaptı.
0.0 (0 oy)

Günümüzde giderek artmaya başlayan elektromanyetik kirlilikler, vücudunuzda negatif nötronların birikmesine yol açabiliyor. Bu durumun meydana gelmesi ise bel, sırt ve omuz ağrısı gibi sağlık problemlerinin yaşanmasına sebep olabiliyor. Memorial Wellness Manuel Tıp Bölümü’nden Dr. Metin Mutlu ise son dönemlerde ön plana çıkan manyetik alan tedavisi hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Her gün kullanılan televizyon, cep telefonu ve bilgisayar gibi elektronik cihazlara dikkat etmemizi söyleyen Mutlu, şehir hayatının getirdiği olumsuz durumlardan uzak durabilmek için dikkatli bir yaşam sürmemizi yararlı olabileceğini söyledi.

Eklemlerin arasındaki bağlantı noktalarına ligaman adı verildiğini söyleyen Mutlu, yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi yapılırken uygulanan akımın, ligamanlara ulaştığını ve kemikleri tutarak ligaman bağlarını yukarı çektiğini söylüyor.

En Etkili Fiziksel Tedavi Metodu

Bu akımın ilk 30 saniyesinde ufak darbeler alıyormuş gibi hisseden kişilerin aslında herhangi bir temas olmadığını da bilmesi gerekiyor. Akımdaki dalgalanmalar eklemleri izometrik şekilde çalıştırıyor. Uygulanan manyetik alan tedavisi, derin alanlara kadar etki etmeyi başararak aynı zamanda hastalarda herhangi bir şekilde yan etki de bırakmıyor. Manyetik alan tedavisi kısaca fiziksel bir tedavi metodu olarak nitelendiriliyor.

Bel ve boyun fıtığının kronikleşmesinde kullanılan bu tedavi yöntemi Türkiye’de kısa süre içerisinde pek çok farklı merkezde uygulanmaya başlamıştır. Manyetik alan tedavisi sayesinde omurga sütunları istenilen seviyelere getirilebilmektedir.