Boyun Düzleşmesi
Geçmeyen Omuz Ağrısının Sebebi Nedir?

Geçmeyen Omuz Ağrısının Sebebi Nedir?

Uzun süreli omuz ağrıları yaşıyorsanız boyun kaynaklı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz.
0.0 (0 oy)

Geceleri sizi uykunuzdan uyandırabilecek kadar şiddetli ve ilerleyen süreçlerde kolunuzu kaldıramayacak hale getirebilecek olan omuz ağrıları ciddi rahatsızlıkların bir belirtisi olabilir. Travmatoloji Bölümü’nden olan Prof. Dr. Sinan Karaoğlu bu rahatsızlıklardan özellikle ev hanımlarının büyük ölçüde etkilenebileceğini söyledi.

40 yaş üzerindeki kişilerde dejeneratif değişikliklere bağlı olarak bölgedeki kasların zarar görebileceğini söyleyen Karaoğlu, omuzlarda güçsüzlük hissi ile başlayan bu sıkıntıların ilerleyen dönemlerde ağrıya dönebileceğini söyledi.

Omuz ağrılarının başlangıcının aynı zamanda boyun kaynaklı hastalıkların da belirtisi olabileceğini söyleyen Karaoğlu, bu tür ağrılar yaşayanların vakit kaybetmeden uzman bir doktora gözükmesi gerektiğini söyledi.

Erken Teşhis Önemli

Ağrıların dönemsel olarak geçmesi durumunda ise sorun olmadığını varsayarak bu ağrıları görmezden gelmenin büyük bir hata olduğunu söyleyen Karaoğlu, “Her hastalık gibi boyun kaynaklı hastalıkların da erken teşhis edilmesi son derece önemlidir. Omuz ağrıları gibi belirtiler ortaya çıktığı zaman dikkatli bir şekilde takip edilmeli ve zaman kaybedilmeden uzman bir doktora başvurulmalıdır.” dedi.

Omuz lif yırtığı gibi sorunların da ortaya çıkabileceğini belirten Karaoğlu, ağrıların fizik tedavi ile veya ilaç tedavisi ile geçmediği durumlarda hastaların cerrahi müdahale yaptırması gerektiğini söyledi.