Boyun Düzleşmesi
Geçmeyen Omuz Ağrısı Neden Olur?

Geçmeyen Omuz Ağrısı Neden Olur?

Uzun süre boyunca geçmeyen ve şiddetli olan omuz ağrıları ile ilgili bilmeniz gerekenler bu yazımızda yer alıyor.
0.0 (0 oy)

Memorial Kayseri Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Prof Dr. Sinan Karaoğlu, uzun süre boyunca geçmeyen ve şiddetli olabilen ağrılar konusunda çeşitli açıklamalar yaptı. Ev kadınlarının risk grubunda olduğunu söyleyen Karaoğlu, dış ve iç kısmına doğru kollarını kaldıran kadınların kaslarının rotator kılıf ve döndürücü manşetlerindeki kaslarının zarar görebileceğini söyledi.

40 yaş sonrasındaki kadınlarda dejeneratif değişiklikler sebeplere bağlı olarak bu kasların yırtılabileceğini söyleyen Karaoğlu, ev kadınlarının yaptıkları işlerde dikkatli olması gerektiğini söyledi. Ev işlerini yaparken dikkatsiz olarak yapan kadınlarda bir süre sonra ağrıların meydana gelebileceği konusunda uyarılar yapıldı.

Hastalara Özel Tedavi Gerekli

Omuz ağrılarının hastalara özel tedavi yöntemleri ile tedavi edilmesi gerektiğini söyleyen Karaoğlu, tedavi sürecinin üç ayrı süreçten oluştuğunu söyledi. Eğer yırtık kaynaklı bir sorun yaşanıyor ve apolet kemiğinde sıkışma mevcut ise yırtığın büyümemesi için cerrahi müdahale gerektiği söyleniyor.

Birtakım hastalarda henüz yırtık meydana gelmeden önce teşhis koyuldu ise yırtık oluşumunu engelleyebilecek medikal tedavilerin de mümkün olduğu Karaoğlu tarafından belirtildi.