Boyun Düzleşmesi
Doğru Hareketler ile Sırt Ağrılarınızı Yok Edebilirsiniz

Doğru Hareketler ile Sırt Ağrılarınızı Yok Edebilirsiniz

Gündelik hayatta yaptığınız yanlış hareketler sırt ağrısı çekmenize sebep olabilir. Bu ağrıların önüne geçebilmek için hareketlerinizi doğru yapmanız önemlidir.
0.0 (0 oy)

Rutin aktivitelerinizi yaparken siz farkında olmadan vücudunuza zarar veriyor olabilirsiniz. Yapacağınız en ufak bir yanlış hareket kısa süreli veya uzun süreli olarak sırt ağrıları çekmenize sebep olabilir. Bu ağrıları yaşamamak için ve önüne geçebilmek için ise gündelik hayatınızı yaşarken dikkatli hareket etmeniz gereklidir.

Ağır bir yük taşımak zorunda kaldığınız zaman dikkat etmeniz gereken en temel nokta ağırlığı tek tarafa yüklememek olmalıdır. Ağırlığı mutlaka eşit seviyelerde ayırmalı ve vücudunuzun tek bölgesine ağırlık yüklememelisiniz.

Masa başında çalışıyorsanız dik oturmayı ve dik durmayı kendinize büyük bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Duruş bozuklukları ve yanlış oturuş pozisyonları yüzünden kalıcı sırt ve boyun ağrıları yaşamaya başlayabilirsiniz.

Hamileler Ekstra Dikkatli Olmalı

Relaxin hormonu yumuşak dokularda gevşeme etkisine yol açar. Bu durum karındaki bebeğin sırta baskı yapması sonucunda bel fıtığının meydana gelmesine yol açabilir. Bu sebeple hamilelik dönemindeki kadınlar son derece dikkatli olmalıdır.

Yukarıda saydığımız hususlara dikkat ederken aynı zamanda egzersiz yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Ağır yük kaldırmaktan uzak durmalı ve ani hareketlerden her zaman uzak durmalısınız.