Boyun Düzleşmesi
Doğru Bir Duruş için Neler Yapılmalı?

Doğru Bir Duruş için Neler Yapılmalı?

İyi bir duruş ve profil yakalanabilmesi için bu önerilere dikkat etmeniz gerekebilir.
0.0 (0 oy)

Yüzümüzün ön cephesi genellikle en fazla odaklandığımız nokta olur. Ancak profil ve genel duruş ise estetik algının ortaya çıkmasında en büyük rolü oynamaktadır. Dengeli bir profilin en önemli anahtarı doğru duruş pozisyonunuzu yakalayabilmek ve onu koruyabilmekten geçmektedir.

Yaşınız ilerledikçe yüzünüz de yaşlanacağı gibi aynı zamanda duruşunuzda da ufak tefek değişiklikler olabilir. Özellikle can kısımdan bakıldığı zaman hafif bir kamburluk meydana geliyor ise tehlike çanları sizin için çalmaya başlamış olabilir.

Stresten Uzak Durmalısınız

Duruşunuzu ve genel profilinizi düzeltebilmek için düzenli olarak egzersiz yapmalı ve oturarak vakit geçirdiğiniz anlarda kendi vücudunuz için doğru oturuş pozisyonunu bulmanız gerekiyor. Özellikle masa başında iş yapıyorsanız mutlaka vücudunuza uygun bir sandalye edinmeli ve doğru pozisyonda oturmalısınız.

Bu detaylar dışında stres de duruşunuzu bozabilecek önemli bir faktördür. Devamlı olarak negatif düşünceler etkisi altında olduğunuz zaman bu durum duruşunuza da yansımaya başlar. Bu yüzden stresi azaltmalı ve hayatınızda sizi daha fazla mutlu edecek olan şeylere odaklanmaya başlamalısınız.