Boyun Düzleşmesi
Çocuklar için Doğru Sırt Çantası Seçmenin Püf Noktaları

Çocuklar için Doğru Sırt Çantası Seçmenin Püf Noktaları

Her yıl yapılan okul alışverişlerinde en önemli nokta doğru çantanın seçimi oluyor. Bu yazımızda doğru çanta seçmenin püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz.
0.0 (0 oy)

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri tarafından sunulmakta olan “İyi Yaşa” platformu farklı tavsiyelerde bulunmaya devam ediyor. Klinik Pilates Eğitmeni Ayça Kaşıkçı tarafından yapılan çanta seçmenin püf noktaları sayesinde çocuklarınızın yaşam kalitesini yükseltebilirsiniz.

Kaşıkçı, okul hayatına yeni başlayan çocuklar için öncelikle ağır olmayan çantaların seçilmesi gerektiğini söylüyor. Kaşıkçı sözlerine şu şekilde devam ediyor, “Öğrencilerimin ve hastalarımın genellikle sordukları sorular arasında ilk sırada: Çocuklar için nasıl çanta seçmeliyiz? sorusu yer alıyor. Sırt çantalarının öncelikle doğru şekilde taşınması ve ağır olmaması son derece önemlidir. Sırt çantaları ağırlıkları ile belimizin lumbar bölgesine yük bindirdiği için çeşitli hastalıklara yol açabilir. Ayrıca sırt ve bel kısmında destek olan çantaların seçilmesi de son derece önemlidir. O bölgelerin sünger ile kaplandığı çanta modelleri her zaman ilk tercihiniz olmalıdır.”

Tek omuz için tasarlanan çantaların ise tek bir tarafa yük bindirmesinden dolayı sırt ağrılarına yol açabileceğini söyleyen Kaşıkçı, duruş bozukluklarına da bu tür tek askılı çantaların yol açabildiğini söyledi.