Boyun Düzleşmesi
Cep Telefonu Kullanırken Sağlığınızı Kaybedebilirsiniz

Cep Telefonu Kullanırken Sağlığınızı Kaybedebilirsiniz

Uzmanlar cep telefonu kullanımının kansere ve boyun fıtığı hastalığına yol açabileceği konusunda uyarılarda bulundular.
0.0 (0 oy)

Elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımız her geçen gün sağlığımızın daha da kötüye gitmesine yol açabiliyor. Uzman doktorlar cep telefonlarının kanser yaptığını ve boyun fıtığı gibi hastalıklara yol açtığını da söylüyorlar. Cep telefonunuzu kullanırken boyun kaslarımıza ağırlık yüklediğimiz için telefon kullanımı yüzünden boynumuzda ağrılar oluşmasına yol açabiliyoruz.

Cep telefonlarının içerisinde alıcıların insan metabolizmasına verdiği zarar ise araştırmalar sonucunda belli olmuş durumda. Dünyada ve ülkemizde yaşanan kanser vakalarında da bu duruma bağlı sonuçlar ile karşılaşılıyor.

Telefonu İlk Çalışında Açmak Zararlı

Çukurova Üniversitesi araştırma sonuçlarına göre ortaya çıkan sonuçlar ise oldukça ilginç Uzmanlar telefonunuzu ilk kez çaldığı anda açmamanız gerektiğini söylüyorlar. Prof. Dr. Osman Demirhan, telefonun ilk aramada aşırı yüklü miktarda manyetik alan taşıdığını ve ilk çaldığında açmak yerine 3. çalışınca açmanın daha doğru olacağını söylüyor.

Boynunuzun altına koyarak konuştuğunuz veya uzun süre boyunca başınızı eğerek kullandığınız telefonların da boyun fıtığına yol açtığı uzman doktorlar tarafından söyleniyor. Bu yüzden cep telefonları ve tablet bilgisayarlar ile uzun süre vakit geçirilmesinin son derece riskli olduğu söyleniyor.