Boyun Düzleşmesi
Büyük Göğüsler Boyun Fıtığına Sebep Oluyor

Büyük Göğüsler Boyun Fıtığına Sebep Oluyor

Boyun fıtığı ve ağrılarının büyük göğüslü kadınlarda daha sık görüldüğü ortaya çıktı.
0.0 (0 oy)

Bel ve boyun ağrılarının dikkate alınması gerektiğinin altını çizen Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aybars Akkor, “Son dönemlerde giderek yaygınlaşmaya başlayan bel ve boyun fıtığı şikayetlerinde yaptığımız gözlemlere göre büyük göğüslü kadınların daha fazla etkilendiğini tespit ettik. Kilo almamak için dikkat etmeyen kişiler ve büyük göğüslü olan kişilerde diskler üzerine ekstra yük binebiliyor.” dedi.

Büyük göğüslü ve kilolu kadınların sık sık spor yapması gerektiğini söyleyen Akkor, bel ve boyun ağrısı şikayeti ile kendisine gelen kişilere yürüyüş, yüzme ve koşu gibi aktiviteleri önerdiğini söylüyor. Düzenli olarak 20 dakikalık hafif tempolu bir koşu yapmanın bile yeterli olacağını söyleyen Akkor, ağırlık egzersizlerinin tehlikeli olabileceğini söylüyor.

Aktivitelerinizi Yaparken Ani Hareketlerden Kaçının

Gündelik aktiviteler yapılırken de dikkatsiz davranıldığı zaman bel ve boyun bölgesinde rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor. Bu durum hakkında da konuşan Aybars Akkor, “Gün içerisinde özellikle ani hareketlerden uzak durmamız gerekiyor. Ağırlık kaldıracağımız zamanlarda ise bel kaslarımıza aşırı yük bindirmemiz gerekiyor.” şeklinde açıklamalar yaptı.

Bel ve boyun bölgesinde ağrı yaşayanların vakit kaybetmeden uzman doktora muayene olması gerektiğini söyleyen Akkor, şikayetlerin kaybolduğu anlarda da muayeneye gelinmesi gerektiğini belirtti.