Boyun Düzleşmesi
Büyük Göğüsler Bel ve Boyun Fıtığına Sebep Olabiliyor

Büyük Göğüsler Bel ve Boyun Fıtığına Sebep Olabiliyor

Boyun ağrılarının büyük göğüslü kadınlarda daha fazla gözüktüğü ve sırt ile omuz bölgesinde ağrıların daha yoğun yaşandığı ortaya çıktı.
0.0 (0 oy)

Bel ve boyun fıtığı günümüzde kadınların yaşam kalitesini doğrudan düşürebilecek etkiye sahip olan ciddi bir hastalık olarak nitelendiriliyor. Bu problemlerin kadınların en sık karşılaştığı problemler arasında olduğunu söyleyen Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aybars Akkor, “Son dönemlerde giderek yaygın bir hale gelmeye başlayan bel ve boyun fıtıklarında şiddetli ağrı ve uyuşma gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Bu riski taşıyan kadınlar arasında ise büyük göğüslü kadınlar yer alıyor.” dedi.

Kadınların kilo vermesi gerektiğini de söyleyen Akkor, “Büyük göğüsler disklerin üzerindeki yükün daha fazla artmasına sebep oluyor. Yük arttığı zaman ise disk içerisindeki yumuşak çekirdek dışarı çıkıyor ve fıtık oluşumu meydana gelebiliyor.” açıklamasını yaptı.

Düzenli Spor Yapmalısınız

Büyük göğüslü veya kilolu olan kadınların düzenli olarak spor yapması gerektiğini söyleyen Akkor, bel ve boyun ağrısı çeken kişilerin düzenli bir şekilde yüzme, yürüyüş veya koşu gibi egzersizleri yapması gereklidir açıklamasını yaptı.

Ağır spor hareketlerinden uzak durulması gerektiğini söyleyen Akkor, “Bel ve boyun kaslarını aynı anda harekete geçirebilecek egzersizler yararlı egzersizler olacaktır. Aynı anda birlikte hareket eden kaslar dengeli bir duruş sağlamanıza yardımcı olabilir.” şeklinde yorum yaptı.