Boyun Düzleşmesi
Boyun ve Bel Ağrısı Çekenlere Uzman Uyarısı

Boyun ve Bel Ağrısı Çekenlere Uzman Uyarısı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Kadir Göde, boyun ve bel ağrısı çeken kişiler için önemli uyarılarda bulundu.
0.0 (0 oy)

Akupunktur tedavisi yöntemleri ile boyun ve bel fıtığı hastalıklarının tedavilerinde %90 ile %90 oranında büyük başarılar yakalandığı bugün Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Kadir Göde tarafından bildirildi.

İnsanların giderek zorlaşmaya başlayan yaşam şartları, yoğun stres altındaki iş yaşantısı ve uzayan mesai saatlerinin günümüzde çeşitli hastalıklara yol açtığını söyleyen Göde, insanların cep telefonlarını uzun süre kullanmalarının da boyun hastalıklarında büyük etkisi olduğunu söyledi.

Ameliyatın Etkisiz Olduğu Hastalar da Yararlanabilir

Özellikle Karadeniz bölgesinde yaşayanların dik arazi koşullarında çay, fındık ve tarım işleri ile uğraşmalarında da çeşitli risklerin bulunduğunu söyleyen Göde, omurga bölgesinin en hareketli parçalarının aşırı kullanıldığı durumlarda çok tehlikeli rahatsızlıklara yol açabileceğini söyledi.

Kadir Göde, “Akupunktur yöntemi kas ve iskelet sistemini etkileyen kireçlenme ve yırtılma gibi bütün ağrıya yol açan hastalıkların tedavisinde kullanılabilen bir yöntemdir.” dedi. Akupunktur iğnelerinin uygulandığı bölgelerdeki ağrının gözle görülür şekilde azaldığını söyleyen Göde, fıtık ameliyatı olduktan sonra hastalığı geçmemiş olan kişilerin de akupunktur yöntemlerinden yararlanabileceğini söyledi.