Boyun Düzleşmesi
Boyun Sağlığı İçin Doğru Beslenmenin Önemi

Boyun Sağlığı İçin Doğru Beslenmenin Önemi

Boyun sağlığınızı güven altına alabilmek için dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz.
0.0 (0 oy)

Hareketsiz yaşamın ve uzun süre bilgisayar karşısında vakit geçirmenin en olumsuz sonuçlarından birisi olan buyun düzleşmesi ve boyun fıtığı için dikkat edilmesi gereken konulardan birisi beslenme. Doğru beslenme ile boynunuzu güçlendirebilir, bu rahatsızlıkları önleyebilir ya da ağrılarından kurtulabilirsiniz.

Boyun sağlığı için omurganın güçlenmesi gerekir. Kalsiyum değeri yüksek olan besinlerin tercih edilmesi kemiklerinizin güçlenmesine ve oluşabilecek herhangi bir rahatsızlığın önlenmesine yardımcı olur.

Dereotu, marul, kıvırcık, doğal ve taze sütten yapılmış lor peyniri, incir, kayısı, badem, ceviz, fındık, susam, bamya, barbunya, kuru fasulye, zeytin yağı, balık gibi besinler kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Özellikle haftada 1 kere balık yemeye özen gösterirseniz vücut direncinizin arttığını gözlemleyebilirsiniz. İçerisinde bulundurduğu Omega3 yağ asitleri ile hücrelerin yenilenmesini sağlayan balık ile birçok rahatsızlığınıza da çare bulabilirsiniz.

Günlük su ihtiyacınızı karşılamanız da oldukça önemli. Vücudun ihtiyaç duyduğu suyu temin ederseniz diskler arasında bulunan sıvının da kendisini yenilemesine bir miktar yardım etmiş olursunuz. Hazır paketlenmiş gıdalardan uzak durmakta fayda var. Her meyvenin ve sebzenin mevsiminde yenilmesinde fayda var. Gerekli olan vitaminler ve faydalı yağlar ancak bu şekilde vücudumuza fayda sağlayabilir.