Boyun Düzleşmesi
Boyun Kireçlenmesi Nedir?

Boyun Kireçlenmesi Nedir?

Boyun bölgenizde şiddetli ağrılar yaşıyorsanız son dönemlerde giderek artmaya başlayan boyun kireçlenmesi rahatsızlığını yaşıyor olabilirsiniz.
0.0 (0 oy)

Boyun kireçlenmesini kısaca tanımlamak gerekir ise, şiddetli bir şekilde boyun bölgesinde hissedilen ağrılar ve eklemlerde sertleşme olarak bu rahatsızlığını tanımlayabiliriz. Bu rahatsızlık boynunuzdaki eklemleri ve üst omurga kemikleri zaman içerisinde yıpratarak aşındırmaya başlıyor. Boyun kireçlenmesi meydana geldiği zaman bu bölgede ilaç ile tedavisi mümkün olmayan bir hastalık oluşmaya başlayabiliyor.

Boyun kireçlenmesi yaşamaya başladığınız zaman ilk dönemlerde sadece şiddetli ağrılar meydana gelir. Hastalığınız ilerlemeye başladığı zaman ağrı yavaş yavaş kollarınıza ve omuzlarınıza doğru inmeye başlar. Ayrıca eklemlerinizde sürekli gıcırtı benzeri sesler duymaya başlayabilirsiniz.

Boyun Kireçlenmesinin Sebepleri Nelerdir?

Kemik ve omurga hastalıkları ile ortaya çıkabilen boyun kireçlenmesinin sebepleri bazen tam olarak belirlenemiyor. Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıktığı söylenen boyun kireçlenmesi aynı zamanda disk, kemik ve eklemlerin tahrip olmasından dolayı da ortaya çıkabiliyor.

Duruş bozukluğu, aynı pozisyonda uzun süre durmak ve hareketsiz bir yaşam tarzı da bünyenizde boyun kireçlenmesinin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Ayrıca aşırı derecede sakız çiğnemek, dişleri sürekli olarak gıcırdatmak ve bunları alışkanlık haline getirmek boyun bölgenize kalıcı hasar vermeye başlayabiliyor.