Boyun Düzleşmesi
Boyun Fıtığını Anlamanın Püf Noktaları

Boyun Fıtığını Anlamanın Püf Noktaları

Boyun fıtığı gibi sinsice ilerleyen bir hastalığı anlamın püf noktaları nelerdir?
0.0 (0 oy)

Boyun fıtığı hastalığını anlayabilmenin ilk püf noktası yaptığınız boyun hareketlerinde azalma olması durumudur. Bu tür durumlar meydana geldiği zaman boynunuzu sağa ve sola çevirmekte güçlük yaşayabilirsiniz. Ayrıca kol uyuşması da bu hastalığın en belirgin sebepleri arasındadır.

Bu tür bir rahatsızlık yaşadığınız zaman vakit kaybetmeden uzman bir doktora gözükmeniz gerekmektedir. Muayene olacağınız zaman ilk önce boyun MR işlemi yapılır. Çekilmiş olan MR sayesinde boyunda meydana gelen değişikliklere bakılarak boyun fıtığı olup olmadığı tespit edilir.

Ağrılar Kol ve Bacaklara Vurmaya Başlayabilir

Aynı zamanda boyun kısmında tümoral bir durum veya iyi huylu olmayan bir enfeksiyon bulunuyor ise sintigrafi başta olmak üzere farklı yöntemler de uygulanabilir. Emar ise kesin teşhis koyulması için gerekli olan bir yöntemdir.

Her boyun ağrısının ise boyun fıtığı olmadığını bilmek gereklidir. Boyun fıtığı sebebiyle meydana gelen boyun ağrıları kısa bir süre içerisinde kol kısmına inmeye başlar. Eğer ağrılarınız giderek kolunuza doğru yayılmaya başlıyor ise boyun fıtığı hastalığından şüphelenmeye başlayabilirsiniz.

Kola vurmuş olan boyun fıtığı rahatsızlığının önlemini almazsanız kol bölgesinden ayaklarınıza doğru ağrılarınız artmaya başlar. Ayrıca bu ağrılar zamanla kol ve bacaklarda his kayıplarının meydana gelmesine de yol açabilir.