Boyun Düzleşmesi
Boyun Fıtığında Ne Zaman Cerrahi İşlem Uygulanır?

Boyun Fıtığında Ne Zaman Cerrahi İşlem Uygulanır?

Boyun fıtığı hastalığında bazı zamanlar cerrahi işlem uygulanması gerekebiliyor. Peki bu dönem ne zaman başlıyor?
0.0 (0 oy)

Boyun fıtığı olduğunuz zaman tedavi sürecinize yeni başladıysanız ilk dönemlerde genellikle cerrahi operasyonlara ihtiyaç duymazsınız. Fakat ilerleyen dönemlerde istirahat tedavisi ve boyunluk tedavisi gibi tedavi yöntemlerine cevap vermediğiniz zaman fizik tedavi sürecine geçiş yapılır.

Fizik tedavi sonrasında da eğer hala bir gelişme elde edilemediyse uyuşukluk, his ve kuvvet kayıpları meydana gelmeye başlar. Bu tür durumlar hayatınızın tüm standartlarını aşağıya doğru çekebilecek olan durumlar olduğu için cerrahi tedavi uygulanması gerekebilir. Cerrahi tedavilerdeki temel amaç diskin sinire baskı yaptığı bölümün çıkartılmasıdır.

Boyun Fıtığı Sırt ve Omuza Vurabilir

Fıtık rahatsızlığı ilerlediği zaman baskı arttığı için ağrılar daha da fazla artmaya başlayabiliyor. Bu ağrılar ilk başlarda baş ağrısı şeklinde kişilerde meydana geliyor. İlerleyen dönemlerde ise ağrılar el, kol, sırt ve omuz gibi bölgelere yayılarak ağırlaşmaya başlayabiliyor.

Ağrılara önlem alınmadığı takdirde özellikle gece vakitlerinde ve uykudayken şiddetli ağrılar yaşanmaya başlanıyor. Ağrılar beraberinde baş dönmesi, halsizlik, kol ve bacaklarda güç kayıpları ve kulak çınlaması gibi olumsuz durumları da beraberinde getiriyor.

Hastalığın bu tür etkilerinden kurtulabilmek istiyorsanız erken dönemde tedaviye başlamalı ve gerektiği zaman cerrahi işlemleri uygulayarak tedavi olmalısınız.