Boyun Düzleşmesi
Boyun Fıtığında Ameliyat Gerekli mi?

Boyun Fıtığında Ameliyat Gerekli mi?

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aybars Akkor, boyun fıtığında ameliyat tedavisinin etkilerini açıkladı.
0.0 (0 oy)

Boyun fıtığında yalnızca omurilik sıkıştığı zaman boyun ve sırt ağrıları çoğu kişinin yaşamak zorunda kaldığı şiddetli ağrılara yol açabiliyor. Ancak omurilikten çıkan sinirin de sıkışması ile birlikte boyun ağrısı yaşanırken aynı zamanda kol ağrısı da meydana gelebiliyor. Son yılların en tehlikeli hastalıklarından olan boyun fıtığının tedavilerinde ise genellikle ameliyat belli bir noktadan sonra tercih ediliyor.

Ameliyat denildiği zaman hastalar genellikle biraz endişeli tavırlar içerisine girerler. Ancak boyun fıtığının ilerleyen dönemlerinde ameliyat tedavisi ile elde edilen başarı oranı son derece yüksektir. Ayrıca boyun fıtığında yapılan ameliyatta herhangi bir şekilde risk bulunmamaktadır. Boyun fıtığı ameliyatındaki risk, diğer tüm ameliyatlarda olduğu kadardır.

Ameliyattan Sonra Gündelik Hayatınıza Devam Edebilirsiniz

Op. Dr. Aybars Akkor ameliyat tedavisinden kaçan ve erteleyen kişilere, “Ameliyat tedavisini ertelediğiniz zaman dengesizlik, duruş bozuklukları, cinsel güç kaybı ve şiddetli ağrılar yaşamaya başlayabilirsiniz. İlerleyen teknoloji ile birlikte artık boyun fıtığı ameliyatını kolay bir şekilde yapabilmekteyiz.” uyarısında bulundu.

Hastaların ameliyattan sonra ortalama olarak iki ile üç saat arasında tekrar ayağa kalkabileceğini söyleyen Akkor, dört ile beş günlük süreç sonrasında dışarıya da çıkılabileceğini ve gündelik aktivitelerin normal bir şekilde yapılabileceğini söylüyor.