Boyun Düzleşmesi
Boyun Fıtığına Sebep Olan 4 Hatalı Alışkanlık

Boyun Fıtığına Sebep Olan 4 Hatalı Alışkanlık

Boyun fıtığı rahatsızlığına davetiye çıkartan 4 hatalı alışkanlığı sizler için bir araya getirdik.
0.0 (0 oy)

Boyun fıtığı hastalığının vücudunuzda meydana gelmemesi için bazı alışkanlıklarınızı bırakmanız ve daha dikkatli bir yaşam sürmeniz gerekebilir. İşte dikkat etmeniz gereken 4 zararlı alışkanlık.

Öğe Eğik Durmak

Boyun fıtığına yol açan en önemli sebepler arasında kambur durmak ve öne eğik şekilde uzun süre durmak yer alıyor. Disklere binen yük arttığı için öne eğik durduğunuz zaman boyun fıtığına zemin hazırlamış oluyorsunuz.

Bilgisayar Başında Uzun Süre Durmak

Bilgisayar başında uzun süre boyunca çalışmak zorundaysanız arada bir kalkarak ufak molalar vermek ve egzersizler yapmanız gerekiyor. Uzun süre bilgisayar ekranına bakarak hareketsiz durduğunuz zaman boyun fıtığına sebep olabilirsiniz.

Aşırı Yemek

Beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmiyorsanız ve sürekli kilo almaya devam ediyorsanız boyun fıtığı olabilme riskiniz artıyor demektir. Omurgaya binen yük arttığı sürece duruş bozukluğu ve beraberinde boyun fıtığı bünyenizde ortaya çıkabilir.

Desteksiz Ağır Yük Kaldırmak

Uygun olmayan şekillerde aşırı yük kaldırdığınız zaman boyun bölgenizdeki disklerin yıpranmasına yol açabilirsiniz. Bu yıpranma zamanla boynunuzdaki disklerin yırtılmasına sebep olabilir. Ağır bir yük kaldırmaya çalıştığınız zaman her zaman kontrollü ve dikkatli bir şekilde hareket etmeli ve ani hareketlerden kaçınmalısınız.