Boyun Düzleşmesi
Boyun Fıtığı Tedavisi için Ameliyat Gerekli mi?

Boyun Fıtığı Tedavisi için Ameliyat Gerekli mi?

Boyun fıtığı ameliyatının tedavisi için ameliyatın kaçınılmaz olduğu dönemleri merak ediyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.
0.0 (0 oy)

Boyun fıtığı ve ameliyat denildiği zaman herkes büyük bir endişe içerisine düşebiliyor. Ameliyatın önerildiği durumlarda tuhaf çözümler üretmeye çalışan hastalar aslında rahatsızlıklarının ilerlemesine de yol açabiliyorlar. Ameliyat ile çözülemeyecek durumlarda sıkıntı olmayan bu durum bazı durumlarda büyük sıkıntılara yol açabilir.

Günümüzde kullanılan teknoloji sayesinde en az risk oranları ile uygulanabilen boyun bıtığı ameliyatları sayesinde sizler de eski sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Peki ameliyat ne zaman gerekli?

Şiddetli ağrılarınız gündelik aktivitelerinizi yapamayacağınız noktaya geldi ise ve uygulanan tedavi yöntemlerinden olumlu etkiler elde edilemiyor ise ameliyat yapılıp yapılmayacağı konusunda detaylı bir muayene olmanız gerekebilir.

Tedavi Yapılmazsa Ne Olur?

Omurilik sıkışması, boyun ve sırt ağrıları, kolların uyuşması, bacaklarda his kayıpları ve duruş bozuklukları ile uğraşmak zorunda kaldıysanız ilaç tedavileri ile birlikte fizik tedavilerini de uygulayabilirsiniz. Fakat bu tedaviler ilerleyen süreçlerdeki boyun fıtığı rahatsızlıklarına karşı etkili olmayacağı için ameliyat bazı durumlarda kaçınılmaz olabilir.

Genellikle ameliyatsız bir şekilde tedavi edilen boyun fıtığı rahatsızlıklarında mutlaka ameliyat gerekti ise bu ameliyatı yaptırmamak, geciktirmek veya kaçmak hastalığınızın ömür boyu devam etmesine sebep olabilir. Dengesiz bir duruş, yürüme bozuklukları, idrar tutamama ve cinsel güç kayıpları gibi sıkıntıları boyun fıtığı rahatsızlığı ile birlikte yaşamaya başlayabilirsiniz.