Boyun Düzleşmesi
Boyun Fıtığı Tansiyonu Yükseltir mi?

Boyun Fıtığı Tansiyonu Yükseltir mi?

Leed Üniversitesi Laboratuvarlarında yapılan araştırmalar boyun tutulmasının tansiyon rahatsızlıklarına yol açabileceğini ortaya çıkarttı.
2.0 (1 oy)

Leed Üniversitesi tarafından yapılan uzun süreli araştırmalar sonucunda boyun fıtığının tansiyon rahatsızlıkları ile arasında büyük bir ilişki olduğu ortaya çıkartıldı. Hastalığın yarısından fazlasının organlar ve beyin arasındaki irtibatı sunmakta olan sinirler ile alakalı olduğu biliniyor.

Bu durumda boyun tutulması olduğu zaman az kan basıncı ortaya çıkabileceği söyleniyor. Bunun sebebi ise bugüne kadar tam olarak bulunamamıştı. Boyun fıtığının daha önceki dönemlerde yapılan araştırmalarda halsizlik, yorgunluk, psikolojik baskı hissi ve fazla düşünmeye yol açtığı da söyleniyordu.

Omurgalarda meydana gelen sağlık sorunları ilerleyen süreçlerde kol ve bacaklarda his kaybına da yol açabiliyor. Yüksek tansiyon hastalığına da davetiye çıkartan boyun fıtığının erken teşhis edilmesi gerektiği ise uzmanlar tarafından sürekli olarak uyarılıyor.

Egzersizi İhmal Etmeyin

MR yardımı ile ortaya çıkartılabilecek olan bu rahatsızlık aşırı yük kaldırma, kanepe ve benzeri yerlerde uzun süre yanlış oturma gibi sebeplerden dolayı da meydana gelebiliyor.

Boyun fıtığının yol açabileceği tansiyon ve diğer rahatsızlıklardan etkilenmemek ve hayat standartlarınızı düşürmemek için hastalığın ilk belirtilerini görmeye başladığınız an vakit kaybetmeden bir uzman doktora muayene olmanız gerekiyor.

Boyun fıtığından etkilenmemek için hareketli bir yaşam tarzını benimsemek, stresten uzak durmak ve bol bol egzersiz yaparak vücudunuzu dinç tutmanız gerekiyor.