Boyun Düzleşmesi
Boyun Fıtığı Kalp Çarpıntısı Yapar mı?

Boyun Fıtığı Kalp Çarpıntısı Yapar mı?

Ülkemizde de sayısı giderek artmaya başlayan boyun fıtığı hastalarının kalp çarpıntısı ile olan bağlantısı ortaya çıktı.
0.0 (0 oy)

Direkt olarak boyun fıtığı kalp çarpıntısı yapar diyemeyiz. Fakat yazının devamında bununla ilgili size önemli bilgiler vereceğiz, kulak ardı etmeyin!

Boyun fıtığının belirtileri arasında boyun ağrıları, uyuşma, karıncalanma ve kalp çarpıntısı da yer alıyor. Kalp çarpıntısı başka hastalıkların da belirtisi olabilmektedir. Bu sebeple her çarpıntıyı boyun fıtığına bağlamak yanlış olabilir. Örneğin kalp ritim bozukluğu gibi hastalıklara sahipseniz kalp çarpıntısını şiddetli bir şekilde yaşayabilirsiniz.

7'den 70'e herkeste görülebilen boyun fıtığı hastalığı özellikle bazı dönemlerde insanların hayatlarındaki gündelik rutinlerini sürdüremeyecek boyutlarda şiddetli ağrılara yol açabiliyor.

Boyun Fıtığı Sorunları için Ne Gibi Önlemler Alınabilir?

Doktorların yapacağı profesyonel testler sonucunda kalp çarpıntılarınızın boyun fıtığı kaynaklı olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Bu belirtiler dışında boyun fıtığının diğer olumsuz belirtilerini yaşıyorsanız kendi başınıza evinizin ortamında veya iş yerinizde yapabileceğiniz hafif egzersizleri deneyebilirsiniz.

Ancak egzersiz yaparken kesinlikle vücudunuzu zorlamamalısınız. Aksi takdirde daha büyük sorunların yaşanmasına sebep olabilirsiniz. Uyurken de her zaman yastıklarınızın aşırı yüksek olmaması sizler için sağlıklı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise yüz üstü yatmamanız gerektiğidir.

Bilgisayar başında fazla vakit geçiriyorsanız veya iş hayatınızda bilgisayarı yoğun bir şekilde kullanıyorsanız mutlaka ara ara mola vererek hareket etmeli ve ufak egzersizler ile boynunuzu dinlendirmelisiniz.