Boyun Düzleşmesi
Boyun Fıtığı Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Boyun Fıtığı Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

İnsanın boyun bölgesinde yedi tane omur yer almaktadır. Omurlar arasında disk denen kıkırdağımsı yapılar vardır.
5.0 (1 oy)

Omuriliğe ve sinirlere baskı yapan rahatsızlığa boyun fıtığı denir. Omuriliğe ya da kaslara uygulanan bu baskının sonuçları da farklı olmaktadır. Omurilik üzerine yapılan baskılar, kol ve bacaklarda uyuşma, karıncalanma, güç kaybı, idrar ve büyük abdesti tutamama gibi sorunlara neden olur. Boyun fıtığı tedavisi için zamanında doğru tanı yapılmalıdır. Örneğin omuz bölgesinde oluşan ağrılar boyun fıtığının habercisi olabilmekte, fakat çoğu zaman bu bir omuz ağrısı zannedilerek omuz ağrısı tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Boyun Fıtığının Tedavisi Var Mı?

Boyun fıtığı tedavisi tabii ki bulunmaktadır. Ancak yapılan tedaviden doğru sonuç alabilmek için tanı, teşhis oldukça önemli. Eğer doğru tanı ve düzgün tedavi edilmezse oldukça riskleri olan bir ameliyattır. Eğer boyun fıtığı ameliyatı sırasında sinirde ya da kaslarda bir kesi oluşmuşsa, kişinin kol ve bacaklarında karıncalanma, güçsüzlük gibi şikayetler görülebilir. Bundan dolayıdır ki ameliyat olacak kişinin iyi belirlenmesi, hem de yapılacak olan ameliyat tekniğinin çok iyi belirlenmesi gerekmekte.

Avrupa ve Amerika’daki beyin cerrahları hastaları tespit etmeden önce, DRX 9000 tedavisini şart koşarlar. Bu nedenlerdir ki ameliyat olmaya karar vermeden önce mutlaka iyi bir beyin cerrahına muayene olup değerlendirmesinden geçmek gerekmektedir. Bel fıtığı ve boyun fıtığı rahatsızlığından dolayı ameliyat olan hastalar altıncı ve yedinci ameliyat için doktorlar başvurmaktalar. Dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de vücut bazen kendi kendine oluşan hasar ve hastalıkları tedavi edebilir. Hemen ameliyat olmak yerine vücuda biraz zaman tanımak da gerekebilir. Örneğin, yüzerek bel fıtığından kurtulan hastalar vardır. Biraz dikkat, biraz doğru tanı, uzman doktor ile rahatsızlıklarınızdan kurutulmanız mümkündür.