Boyun Düzleşmesi
Boyun Düzleşmesinin Yaratacağı Sorunlar Nelerdir

Boyun Düzleşmesinin Yaratacağı Sorunlar Nelerdir

Boyun düzleşmesi hastalığı pek çok rahatsızlığı beraberinde getiriyor.
1.0 (1 oy)

Boyun düzleşmesi günlük hayatınızı etkileyebilecek birçok soruna sebep olacak bir rahatsızlık. Boyun düzleşmesi sebebiyle kafa bira daha öne doğru eğilir ve bu sebeple de kafayı taşıyan kemikler değişir. Kafayı taşıyan kemiklerin değişmesi hem kemiklerin hem de kasların aşırı derecede yorulmasına ve ağrılı bir sürece geçiş yapmasına sebep olur.

Boyun Düzleşmesi Akciğer Sorunlarına Yol Açabilir

Kafa öne doğru eğrildiği için omurlar içerisinde bulunan sinirlerde bir gerilme yaşanır. Bu sinirlerin gerilmesi bütün vücudumuzu olumsuz yönde etkileyecek sonuçların yaşanmasına sebep olabilir. Bazı çalışmaların sonuçlarından birisi boyun düzleşmesi rahatsızlığı yaşayan kimselerin akciğerlerinde de bazı sağlık problemleri olduğu gözlemleniyor.

Boyun düzleşmesi aynı zamanda kemik çıkıntılarına da sebep olabiliyor. Bu kemik çıkıntıları daha sonrasında sinirlere baskı yaparak daha ciddi ve farklı rahatsızlıkların oluşmasına sebep olabiliyor. Boyun düzleşmesi omurgaya ait esnekliğin kaybolmasına da sebep oluyor. Kafaya ya da boyna gelebilecek herhangi bir darbenin etkisini azaltmaya yardımcı olan omurga esnekliği oldukça önemlidir. Omurga esnekliğini kaybetmiş kişilerin oluşabilecek herhangi bir travmada gerekli desteği boyna sağlayamayacağı için bazı sağlık problemlerinin oluşmasına sebep olabilir.