Boyun Düzleşmesi
Boyun Düzleşmesinin Tedavisi Var Mı?

Boyun Düzleşmesinin Tedavisi Var Mı?

Boyun düzleşmesi şikayeti yaşayan kişilerin öncelikle omurilik ve bu bölgede bulunan sinirlerin herhangi bir baskı altında olup olmadıkları kontrol edilmelidir.
0.0 (0 oy)

Boyun düzleşmesi olan kişiler için yapılan bir diğer tedavi yöntemlerinden birisi de boyna takılan boyunluklardır. Boyunluklar omuriliğin düz ve olması gerektiği gibi durmasını sağlayacağından boyun düzleşmesi tedavisinde kullanılan etkili yöntemlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Bir diğer boyun düzleşmesini engelleyen tedavi yöntemlerinden birisi de ağrı kesicilerdir. Belirtilen boyun düzleşmesi tedavi yöntemleri esnasında ağrıların azalması ve tedavi yöntemlerinin saha sağlıklı bir şekilde yerine getirilmesi için ağrı kesicilerin önemi oldukça fazladır.

Boyun Düzleşmesi Tedavisinde Fizik Tedavinin Önemi

Boyun düzleşmesi rahatsızlığında omurilik ve sinirlere oluşacak bir baskı nedeni ile sinir sıkışmaları meydana gelebiliyor. Sinir sıkışmaları kişide daha fazla ağrı şikayetini doğuruyor. Omurilik ve sinirlere yapılacak olan baskının ortaya çıkardığı ağrının giderilmesi için omurilik kısmına fizik tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Boyun düzleşmesi tedavisinde doğru bir tedavi yöntemi oldukça önemlidir. Doğru bir tedavi yönteminin belirlenmemesi durumunda boyun düzleşmesi sorunu yaşayan hastalarda zamanla nörolojik şikayetler de baş gösterebiliyor.

Tedavi Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Boyun düzleşmesi şikayeti olan ve bu konuda tedavi gören hastaların bazı hareketlerden uzak durmaları gerekiyor. Özellikle boyun düzleşmesi tedavi süreci boyunca ağır kaldırmamaları gerekiyor. Tedavi süresi boyunca el, kol ve omuza kısmından yüklerin bindirilmemesi gerekiyor. Ani hareketlerden uzak durulması gerektiği gibi aynı zamanda atlama ve zıplama gibi hareketlerden de uzak durulmalıdır. Tedavi süresince ağrı kesici kullanımı mevcut ağrıları dindirmesi açısından oldukça önemlidir.