Boyun Düzleşmesi
Boyun Düzleşmesine Önlem Almanın Yolları

Boyun Düzleşmesine Önlem Almanın Yolları

Boynun arkasında bulunan omurgaların belirli bir eğime sahip olması gerekir. Bu bölgedeki fonksiyonların, beyne giden kan akışının en iyi şekilde ilerlemesi için bu şarttır.
0.0 (0 oy)

Boyun düzleşmesi görülen hastaların büyük bir çoğunluğunda neden çalışma şekilleri, dikkatsiz şekilde hareketler, oturma şekilleri olarak sıralanabilir. Boyun düzleşmesi görülen hastalar için belirli tedaviler uygulansa da en iyi yol hastalığa önceden önlem almaktır.

Boyun Düzleşmesini Engelleme

Çalışma şartlarını gözden geçirilmesi gerekiyor. Sürekli bilgisayar başında çalışın bir iş durumu varsa oturma açısı ayarlanmalı olabildiğince ekran ile kafa paralel olmalı. Kitap, gazete okuyanlar genelde eğilerek okurlar, bunun yerine daha yukarı seviyede kitap okumak alınacak önlemelerden. Sürekli aynı pozisyonda kalmaktansa belirli periyotlarla hareket etmek, duruşu değiştirmek alınacak önemler arasında. Yüzme vücut şeklini korumak için en iyi sporlardandır. Sürekli yüzen kişilerde bu hastalık daha seyrek görülür.

Boyun Düzleşmesi Tedavi Süreci Ve Koruma

Boyun düzleşmesi kesin tanısı MR ile ortaya konur. Bu teşhis koyulan hastaların çalışma şartlarında değişikliğe gitmeleri gerekir. Net bir boyun düzleşmesi tedavi süreci olmayan hastalıkta boyun bölgesine masaj yaptırmak, rüzgardan ve soğuk sudan boynu korumak önemlidir. Stres sinirlere baskı yapması nedeniyle uzak durulmalı. Masa başında çalışanlar doktor tavsiyesi ile düzenli olarak boyun egzersizi yaprak yaşanan ağrıların etkisini azaltabilir. Önlemleri alınmadığı takdirde yaşam kalitesini her geçen gün aşağıya çeken hastalık ilerleyen zamanlarda görülen, fıtık, kireçlenme vb. eklem hastalıklarının da habercisi olur. Önlem almayan hastalarda bir süre sonra başa çıkması güç ağrılar, boynu istenildiği kadar hareket ettirememek, uyku problemi, aşırı hassaslık ve sinirlilik hali belirgin şekilde görülür.