Boyun Düzleşmesi
Boyun Düzleşmesinde Fizik Tedavi

Boyun Düzleşmesinde Fizik Tedavi

Boyun düzleşmesi için uygulanmakta olan fizik tedavi yöntemleri hastalığınızı rahatlatabiliyor.
0.0 (0 oy)

Hareketsiz yaşamın ve uzun süre masa başında oturarak çalışmanın en olumsuz sonuçlarından birisi boyun düzleşmesi. Boyun düzleşmesi doğru tedavi edilmediği zaman fıtık, el kol ve bacaklarda ciddi uyuşmalar, boyunda ciddi manada sosyal hayatı etkileyebilecek hareket kayıpları, ciddi manada ilerleme ve ağrı kesicilerin belirli bir zaman sonra yeterli gelmemeye başlamasına sebep olur.

Boyun düzleşmesinde yapılabilecek rutin egzersizlerin dışında uzman yardımı ile fizik tedavi yöntemi de oldukça faydalı olacaktır. Gerçekleştirilen fizik tedavi sürecinde uzmanın önerdiği egzersizler kusursuz bir şekilde yapılmalı. Bu egzersizler yapılmadan önce ısınma ve soğuma hareketleri de yapılırsa vücut egzersiz sonrası kendini daha rahat hissedecektir.

Ağrılar Hafifliyor

Fizik tedavi uzmanı eşliğinde yapılacak hareketler sayesinde boyun düzleşmesinin verdiği ağrıların hafiflediğini ve kendinizi daha rahat hissettiğinizi göreceksiniz. Yapılan fizik tedavi sayesinde ağrılardan kurtulmuş olsanız bile fizik tedavi uzmanınızın verdiği egzersizleri ihmal etmemekte fayda var.

Oturduğunuz zaman ayaklarınızın tam olarak yere değmesi önemlidir. Oturduğunuz yerden kalkerken ayaklarınıza yüklenerek ve eğilerek değil oturduğunuz yerden kayarak kalkmaya çalışın. Kol desteği olan sandalye ve koltukları tercih edin. Böylelikle omzunuz ve boynunuz bu destek sayesinde yorulmaz.