Boyun Düzleşmesi
Boyun Düzleşmesi Yaşayanlar İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Boyun Düzleşmesi Yaşayanlar İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Omurgaya yandan baktığınızda bazı eğrilikler görülür boyun, sırt ve bel bölgesinde görülen bu eğriliklerin birer görevleri vardır.
0.0 (0 oy)

Boyun bölgesinde olan eğriliklerin azalmasına boyun düzleşmesi denir. Boyun düzleşmesi boyun omurlarına çok fazla yüklenilmesinden olur. Boyun düzleşmesi beraberinde çok fazla rahatsızlıklara yol açabilir bu nedenle erken teşhis ve tedavi edilmesi gerekir.

Boyun Düzleşmesinde Bitkisel Tedavi

- Kekik yağı, ceviz yağı, badem yağı, hardal yağı ve zeytinyağı karıştırılır ve ağrıyan bölgeye masaj yapılır. Masaj yapılan bölge streç filmle kapatılır, bu yöntem sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve kaslar gevşer. Boyun düzleşmesi tedavisi için çok etkili bir yöntemdir.

- 1 su bardağı yeşil mercimeği haşlayın ve ezin, 1 çay kaşığı karabiber, 1 tatlı kaşığı çörek otu, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı veya ozon yağını karıştırın. Lapa haline gelmiş olan bu karışımı boyunda ağrıyan bölgeye ılık şekilde uygulayın üzerini streç filmle kaplayın. Yarım saat kadar sonra çıkarın ve zeytinyağı veya çörek otu yağı ile masaj yapın.

- Kuru soğanı rendeleyin ve tülbent yardımıyla suyunu süzün. Tülbentte kalmış olan posayı boğazınıza sarın, bu işlemi 30-50 dakika aralarla tekrarlayabilirsiniz.

- Mayasız hamur hazırlayıp boyun ağrısı için uygulayabilirsiniz.

- Salkım söğüt ve kedi otunu zeytinyağı ile karıştırıp boynunuza sürün. Ağrılarınızı hafifletmeye çok faydalı olacaktır.

- Ayı üzümünü zeytinyağı ve sirkeyle karıştırın lapa haline getirin boynunuza sarın.

- Badem yağı, bal, şeker karıştırılır boyun bölgesinde ağrıyan yere sürülür, hafif masaj yapılır.

- Zambak yaprağı ve zeytinyağı karıştırılır, krem şeklinde bir kıvam aldığında boyunda ağrıyan yere sürülür.

- Servi kozalağı ezilerek toz haline getirilir, elekten geçirilir ve zeytinyağı ile karıştırarak krem yapılır, boyunda ağrıyan yerlere sürülür.