Boyun Düzleşmesi
Boyun Düzleşmenizin Sebebi Bunlar Olabilir

Boyun Düzleşmenizin Sebebi Bunlar Olabilir

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aybars Akkor, boyun bölgesinde en fazla rastlanan hastalıklardan olan boyun düzleşmesi hakkında uyarılarda bulundu.
0.0 (0 oy)

Boyun düzleşmesi hastalığının erken teşhis edilmemesi ve tedavi edilmemesi durumunda hastaların hayatını son derece kötü etkileyeceğini söyleyen Aybars Akkor, insanlarda ortaya çıkan mutsuzluk halinin zamanla depresyona dönüşebileceğini ve hastalığın bir etkisinin de bu olduğunu söylüyor.

Hastalığı erken teşhis edebilmek için unutkanlık, bulantı, baş ağrıları ve sabahları yorgun uyanma gibi sorunların kesinlikle göz ardı edilmemesi gerektiğinin ise altı çiziliyor.

Boyun Düzleşmesinden Nasıl Korunulur?

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aybars Akkor, boyun düzleşmesi hastalığının meydana gelmemesi için ilk önce stresten ve üzüntüden uzak durulması gerektiğini söylüyor. Aile ve iş yaşantısındaki gerginliklerin zamanla hastalığa yol açtığını belirten Akkor, “Daima severek yaptığımız işleri seçmeli ve mutsuz beraberliklerde ısrar etmemeliyiz.” diyor.

Ağır yükler kaldırmak, tek kol ile yük taşımak ve ani hareketler yapmaktan da uzak durulması gerektiğini söyleyen Akkor, ağrı yaşandığı durumlarda, ağrı geçmiş olsa dahi tekrar ettiği an vakit kaybedilmeden doktora başvurulması gerektiğini söylüyor.