Boyun Düzleşmesi
Boyun Ağrılarınızın Sebebi Bu Olabilir

Boyun Ağrılarınızın Sebebi Bu Olabilir

Boyun ağrılarının bilinen ve bilinmeyen pek çok farklı sebebi bulunuyor. Gelin en çok ağrıya yol açan sebeplere birlikte göz atalım.
4.0 (2 oy)

Boyun ağrılarının temelinde boyun ligamanlarının yani boyun bağlarının gevşemesinin olabileceği ortaya çıkmış durumda. Boyun bölgesindeki bağlar gevşediği zaman yeterli stabilite elde edilemediği için boyun ağrısı miyofasial ağrılara ve boyun düzleşmesine sebep olabiliyor.

Boyun ağrısı yaşam kalitenizi doğrudan etkileyebilen bir rahatsızlık olduğu için bu tür konulara karşı her zaman hassas yaklaşmanız gerekebilir. İnsan boynu baş ile gövde arasında önemli bir rol oynadığı için olası rahatsızlıklarda bütün vücudunuz boyun ağrıları sebebiyle olumsuz yönde etkilenebilir.

Boyun Ağrılarında Erken Teşhisin Önemi Nedir?

Boyun ağrılarının ortaya çıkış sebepleri arasında bir diğer yaygın olanı ise, boyun omurlarının hareket etmesini sağlayan eklemlerin arasındaki disklerin sinirlerinize baskı yapıyor olması bulunuyor. Baskı sonucunda boyun ve kola yayılan ağrılar ortaya çıkabiliyor. İlk etapta boyun fıtığının ön belirtisi olarak görülen bu ağrılar zaman geçtikçe kişilerin hayatını yaşayamayacakları noktaya getirebiliyor.

Boyun fıtığından dolayı ortaya çıkan ağrılar, boynunuz ile birlikte baskı görmeye devam eden sinirlerin yolundaki kol, el ve sırt gibi bölgelere de yayılabiliyor. Ağrı yayılmaya başladıktan sonra ise kollarınızda ve ellerinizde güç kayıpları yaşamaya başlayabiliyorsunuz.

Tüm bu sebeplerden en az bir tanesini yaşadığınızı düşünüyorsanız vakit kaybetmeden uzman bir doktora muayene olmanız sağlığınız açısından önemlidir. Zaman içerisinde ilerleyen boyun ağrılarının boyun fıtığına dönüşebileceğini ve hayatınızı zorlaştırabileceğini asla unutmamalısınız.