Boyun Düzleşmesi
Boyun Ağrıları Kabusunuz Olmasın

Boyun Ağrıları Kabusunuz Olmasın

Boyun bölgesinde ortaya çıkan ağrıların kabusunuz haline gelmemesi için uzmanların önerilerine dikkat etmeniz gerekiyor.
0.0 (0 oy)

Boyun düzleşmesi sorunları aynı zamanda unutkanlık ve dalgınlık gibi sorunları da beraberinde getirebilen ciddi bir rahatsızlıktır. Uzmanlar bu hastalığın dikkate alınmadığı durumlarda kişilerde bu tür sorunların da çıkabileceği konusunda açıklamalar yaptılar.

Kişinin hayatını tamamen yaşanılmaz bir hale getirebilen boyun ağrıları ve boyun düzleşmesinden korunabilmek için ise pek çok ufak ayrıntıya dikkat edilmesi gerekiyor.

Fizik Tedavi ve Manipülasyon Uzmanı Dr. Ali Şahabettinoğlu, hastalarında kulak çınlaması, kronik yorgunluk ve baş ağrısı gibi sorunların da meydana geldiğini söyleyerek uyarılarını açıkladı.

Manipülasyon Tedavisi İşe Yarıyor

Şahabettinoğlu, “Boyun düzleşmesi rahatsızlığında erken teşhis ve doğru tanı her hastalıkta olduğu gibi son derece önemlidir. Teşhis yapıldıktan sonra ilaç ya da fizik tedavi uygulamaları ile birlikte manipülasyon yani elle tedavi de yapılabilir. Bu tür tedavilerde başarı oranları son derece yüksektir. Kişilerin hastalığa yakalanmaması için ise stresli yaşamdan uzak durmaları ve bol bol hareket ederek egzersiz yapmaları gereklidir.” dedi.

8 ile 10 seansta boyun ağrılarının birer kabus olmaktan çıktığını söyleyen Şahabettinoğlu, hastaların tedavi sürecini aksatmamaları ve zamanında uzman doktorlara başvurmalarının gerektiğinin altını çizdi. Aksi takdirde bu hastalık hayatınızın tamamını ele geçirebilen tehlikeli bir hastalık haline gelebiliyor.