Boyun Düzleşmesi
Boyun Ağrıları için İşinize Yarayabilecek Öneriler

Boyun Ağrıları için İşinize Yarayabilecek Öneriler

Boyun ağrılarına yakalanmamak ve ağrıları hızlıca geçirebilmek için bu önerileri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.
0.0 (0 oy)

Boyun düzleşmesine bağlı olarak yaşadığınız veya gündelik hayatınızdaki aktivitelerinize bağlı olarak yaşadığınız boyun ağrılarından korunabilmek için kendi imkanlarınız ile ağrılarınıza çözümler üretebilirsiniz. Yaşayış tarzınızda yapabileceğiniz ufak tefek değişiklikler sayesinde boyun ağrılarının meydana gelmesini engelleyebilir ve ağrıların daha kısa sürede ortadan kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer spor yapıyorsanız ve spor aktivitelerinizi yaparken belirli bir kas grubunu incittiyseniz başlangıç aşamasında vakit kaybetmeden buz uygulayabilirsiniz. Ağrıyan bölgeye buz koyulması kas ödemlerini çözer. Ancak genellikle sıcaklık bu tür ağrılara iyi gelebilmektedir. Sıcak uygulamalar olan sıcak pedler ve ütüyle ısıtılmış olan sıcak havluları bu tür durumlarda kullanabilirsiniz.

Boyun ağrısı çektiğiniz günlerde sıcak su ile alabileceğiniz bir duş sizi kendinize getirebilir. Duştan sonra ise saçlarınızı kesinlikle ıslak bırakmamalısınız. Islak saçlar uzun süre durdukları zaman boyun kaslarını da soğuturlar. Bu durum kas spazmının artmasına sebebiyet verebilir.

Hangi Ortamlar Tehlikeli?

Cereyanlı ortamlar, açık pencereler ve klimanın hava akımının yoğun olduğu bölgelerde uzun süre durmamalısınız. Bu tür durumlardan sonra muhtemelen 1 sonraki gün boyun ağrıları çekmeye başlayabilirsiniz.

Geceleri uyurken boynunuzu destekleyebilecek uygun bir yastık satın almalısınız. Boyun boşluğunuzu doldurabilen yastıklar başınızın yukarıda veya aşağıda kalmasını engelleyerek daha kaliteli ve sağlıklı bir uyku uyuyabilmenizi sağlar.

Tüm bu ufak tefek ayrıntıları uyguladığınız halde boyun ağrılarınızdan kurtulamıyorsanız doktorunuzun kontrolünde ağrı kesici ve kas gevşetici özellikli ilaçlar alabilirsiniz.