Boyun Düzleşmesi
Bel ve Boyun Fıtığı Korkulu Rüya Olmaktan Çıktı

Bel ve Boyun Fıtığı Korkulu Rüya Olmaktan Çıktı

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ulaş Öztürk, bel ve boyun fıtığının mikroskobik yöntemler ile tedavi edilebileceğini açıkladı.
0.0 (0 oy)

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ulaş Öztürk, “Omurga bölgesi vücudumuzu taşıdığı gibi aynı zamanda omuriliğimizi de koruyor. Kafatasının beyni koruması işlevini yerine getirmesi omurga bölgesinde de mevcuttur. Ancak bu bölge kolay bir şekilde yaralanabilen narin sinir dokularına sahip kemikli bir bölgedir. Bu bölgede hasar meydana geldiği zaman bel ve boyun fıtıkları meydana gelebilir.” açıklamasını yaptı.

Teknolojideki ilerlemeler ile sinir sistemini daha rahat görüntüleyebildiklerini söyleyen Öztürk, “Ameliyathane ortamında artık daha rahat tedavi süreci yönetebiliyoruz. Hızlı tanı koyabilmek hastalarımızı daha rahat tedavi edebilmemizi sağlıyor. Ayrıca yeni geliştirilen mikroskobik yöntemler sayesine bel ve boyun fıtıkları tedavi edilebiliyor.” dedi.

Tedavi Sonrası Hastalar Normal Yaşantılarına Dönebilir

Uygulanan tedavi yöntemi 1 ile 2 santimetrelik bir delikten radyolojik kontroller doğrultusunda mikroskop ile yapılıyor. Tedavi edilecek olan bölge özel araçlar ile görüntülenerek fıtığın yerini gösterebiliyor. Böylelikle fıtık bölgeden alınabiliyor.

Ameliyat sonrasında ise hastalar bel ve boyun ağrıları olmadan hayatlarına normal bir şekilde devam etmeye başlayabiliyorlar. Doğru tanı ve tedavi ile bel ve boyun fıtıkları artık çaresiz birer hastalık olmaktan çıkıyor.