Boyun Düzleşmesi
Baş Ağrısı Boyun Fıtığının Belirtisi Olabilir!

Baş Ağrısı Boyun Fıtığının Belirtisi Olabilir!

Kol, boyun ve baş ağrılarının boyun fıtığı habercisi olduğunu biliyor muydunuz?
0.0 (0 oy)

Günlük hayatınızda son dönemlerde düzenli olarak baş ağrıları yaşıyorsanız, bu boyun fıtğının habercisi olabilir. Boyun ağrısı tüm vücudumuza sıkıntı veren bir ağrıdır.  Hareketlerimizin kısıtlanmasıyla birlikte ağrı sırt ve başa vurur. 

Daha sonrasında bu ağrılara baş dönmeleri, unutkanlık, yorgunluk ve halsizlik de eklenebilir. Ağrıları önemsemek ve vücudumuzu tanımamız gerekmektedir. Kullanılan ağrı kesiciler ile ağrıyı bastırmaktan ziyade ağrıların sebebini bulmak adına doktorunuz ile görüşmeniz yararlı olacaktır.  Eğer ki düzenli uykunuzu aldığınız halde kendinizi yorgun hissederek güne başlıyorsanız bunun bir nedeni de boyun fıtğı olabilir.

Kol Ağrıları Boyun Fıtığı Habercisi Olabilir

Boyun fıtığında tek bir nokta da veya  kola doğru gelen bölgelerde yayılan bir ağrı da oluşabilir. Bu ağrı parmak uçlarına kadar yayılabilir, kola uyuşmaya veya kolda güç kayıplarına sebep olabilir. Hasta herhangi bir cisimi tuttuğunda ağrıdan dolayı bu cisimi düşürebilir.

En belirgin ağrılardan biri de gece uykumuz esnasında gelen ağrılardır. Uykumuzda ağrılar daha şiddetli bir hal alabilir. Özetle, yürüme esnasında yaşanan bozukluklar, cisimleri elden düşürme, denge kayıpları, gece uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetli kol ve kas ağrılarında beklenmeden bel tedavileri dalında uzman bir doktora gidilmeli ve tedaviye başlanmalıdır.

Günlük hayatınızda tamamen strestren uzak durmaya çalışmalı size stres veren işlerle baş edemiyorsanız ağır işlerinizi erteleyip dinlebilir ve sakinleştikten sonra işlerinizi yapabilirsiniz.