Boyun Düzleşmesi
Baş Ağrılarınızın Sebebi Boynunuz mu?

Baş Ağrılarınızın Sebebi Boynunuz mu?

Baş ağrılarının büyük bir çoğunluğu boyundan kaynaklı olarak yaşanmaktadır. Boyun fıtığı ve kas düzleşmesinin bir belirtisi de baş ağrılarınız olabilir.
1.0 (1 oy)

Baş ağrısı zaman zaman her insanın yaşadığı ağrılardır. Fakat bazı durumlarda bu baş ağrıları tamamen çekilemeyecek bir hal almaya başlayabilir. Tam da bu noktada genellikle doktora başvururuz. Doktora başvurduğumuz zamanlarda ise genellikle migren rahatsızlığımız olduğu söylenir. Çeşitli ilaç ya da ameliyat tedavilerinden sonra da ağrılarımız geçmediği zaman bu ağrıları kabul ederek yaşamaya başlarız.

Migren ile Karıştırılmamalı

Fakat baş ağrısının sebebi her zaman migren rahatsızlığı olmayabiliyor. Uzmanlar uzun süreli geçmeyen baş ağrılarının boyun kaynaklı olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Migren 2-3 gün sürdükten sonra geçebilen ağrıları size yaşatır. Yani migren sebebi ile ortaya çıkan baş ağrılarında şiddetli ve kısa süreli baş ağrıları yaşanır.

Eğer migren kaynaklı bir baş ağrısı yaşamıyorsanız ağrılarınız uzun süreli ve orta şiddetli olarak devam eder. Bu tür ağrılarda ise genellikle boyun kaynaklı hastalıkların yaşanıp yaşanmadığı test edilmelidir. Boyun kaynaklı baş ağrıları yaşandığı takdirde o hastalıkların gerekli tedavileri uygulanır ve baş ağrılarından kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.