Boyun Düzleşmesi
Aşırı Stres Fıtık Yapar mı?

Aşırı Stres Fıtık Yapar mı?

Gelecek kaygıları, iş stresi, eğitim ve maddi sorunlar derken stres artık hepimizin bir şekilde karşılaştığı bir olgu haline geliyor. Peki stres fıtık yapar mı?
0.0 (0 oy)

Yoğun strese sahip bir hayat yaşıyorsanız boyun ve bel tutulmalarını daha sık görmeye başlayabilirsiniz. Yaşlılığa bağlı bir hastalık olarak tanımlanan boyun düzleşmesi artık çok farklı sebepler göz önünde bulundurularak ele alınan bir hastalık haline gelmiş durumda. Bu sebepler arasında ilk sırada ise stres yer alıyor.

Gençlerin yaşadıkları okul stresleri, sınav ve iş stresleri gibi olumsuz durumlar meydana gelmeye başladıkça kişilerin üzerinde yoğun bir gerilme ve kas tutulması yaşanabiliyor. Bel ve boyun bölgesinde hissedilen ve giderek daha şiddetli olmaya başlayan ağrılar disklerinizin hasar görmesine yol açabiliyor.

Stres ile Başa Çıkın

Stres ile başa çıkabilmek için ilk önce karşılaştığınız olaylara karşı olgun bir davranış sergilemeniz gerekiyor. Tahammülsüz bir şekilde olaylara yaklaştığınız zaman bu durumun olayları çözmeyeceğine ve yalnızca size zarar vereceğine emin olmalısınız.

Ağrılarınız olmadığı zaman hoşgörülü bir şekilde yaklaştığınız bir olaya ağrı yaşadığınız zamanlarda büyük bir sinir patlaması ile karşılık vermemelisiniz. Bel, boyun ve midenin stresten en fazla etkilenen bölgeler olduğunu asla unutmayın. Önleyemediğiniz stres problemleri yaşıyorsanız mutlaka uzman bir doktora gözükün.