Boyun Düzleşmesi
Ağrılarınızdan Bu Tedavi Yöntemi ile Kurtulabilirsiniz!

Ağrılarınızdan Bu Tedavi Yöntemi ile Kurtulabilirsiniz!

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de tamamlayıcı tıbbın önemi her geçen gün daha da fazla artmaya devam ediyor.
0.0 (0 oy)

Medical Park Bursa Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Oktay Nar, ilerleyen seviyelerdeki cerrahi müdahale ihtiyacı olan kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarının tamamlayıcı tıp uygulamaları arasında yer alan “Proloterapi” sayesinde tedavi edilebileceğini belirtti.

Ameliyat uygulanmadan önce proloterapi yönteminin kesinlikle denenmesi gerektiğini belirten Nar, “Proloterapi tedavisinde yıpranmış ve güçsüz hale gelmiş olan hücre oluşumları yenilenir. Bunu sağlayabilmek için uyarıcı serumdan faydalanılır. Serum olarak genellikle Dextroz (şekerli su) kullanılmaktadır. Enjeksiyonun yapıldığı bölgede yangılar oluşur. Yangı tedaviyi tetikleyen ve vücudun kendi kendisini onarmasını sağlayan bir durumdur.” dedi.

Proloterapi Hangi Hastalar için Uygundur?

Bel fıtığı sorunları ve bel kayması gibi sorunlar yaşayan hastalar ameliyat oldukları zaman bu rahatsızlıklarından kurtulamadılarsa proloterapi tedavisinden yararlanmayı deneyebilirler.

Boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı gibi hastalıkların yine ameliyat işleminden sonra geçmediği durumlarda da proloterapi uygulamasından yararlanılabilir.

Tüm bu rahatsızlıklar dışında ayaklardaki bilek kısmında kireçlenme, ayak bileği bağ yırtıkları, ayak çukuru ve ayak arkası ağrıları gibi rahatsızlıklarda da proloterapi işlemi uygulanabilir.